psychoterapia czy farmakoterapia? A może jedno i drugie?

Większość psychicznych reakcji na stres to zdecydowanie przykre doznania. Próbujemy uniknąć stresujących sytuacji, niestety, nie możemy uciec przed własnym organizmem, który prędzej czy później stres odreaguje. Dlatego warto nauczyć się relaksacji.


#1 2007-08-16 09:39:45

felicja

Gość

Jestem samotna z przypadku

Jestem samotna z przypadku.I nie mogę powiedziec bym była ... nieszczęśliwa

#2 2009-06-08 09:58:47

autos

Gość

Re: Jestem samotna z przypadku

Ostatnio zastanawiałam się, czym tak naprawdę jest „sposób myślenia”.

Plastyczność można porównać do śniegu na górze zimą. Ponieważ śnieg jest miękki, możemy wybrać wiele tras, którymi zjedziemy na nartach z góry. A właśnie dlatego, że jest miękki, jeśli będziemy wybierać ciągle tę samą trasę, to wyznaczymy szlak, w którym z czasem wyrobi się koleina i już tam zostaniemy – twierdzi Doidge.

A co neuroplastyczność ma wspólnego z naszą sprawnością fizyczną?

Kiedy miałam nieco ponad 20 lat, w ciągu trzech lat straciłam na wadze 45 kilogramów. Kiedy tylko pojawia się ten temat, wszyscy zadają mi pytanie, jak to zrobiłam. Zawsze wydają się nieco rozczarowani, kiedy słyszą odpowiedź: „Biegałam i jadłem bardziej ostrożnie”.

Pewnie moja odpowiedź powinna być bardziej wyszukana. Może trzeba mówić, że uprawiałam tajemniczą tybetańską medytację, podczas której traciłam dziewięć kilogramów w ciągu 20 minut albo że miałam w garażu ukryte nanoroboty, które żywiły się moim tłuszczem.

#3 2011-01-12 07:47:46

Nie sposób

Gość

Re: Jestem samotna z przypadku

Nie sposób się nie zastanawiać, jak to jest, że czasem pod wpływem stresu pamięć nas zawodzi, a w innych wypadkach – pozytywnie nas zaskakuje. Odpowiedź na to pytanie jest skomplikowana, bo inna dla kobiet, inna dla mężczyzn. Znacznie ma również rodzaj stresu, z którym się borykamy.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mblaq.pun.pl www.grupaw1.pun.pl www.ramona23.pun.pl www.boxserwis.pun.pl www.korzeniewscyhistoria.pun.pl